Liceum Ogólnokształcące – oferta gimnazjum

NASZA OFERTA TO KLASA AKADEMICKA (możliwość wyboru od 2 do 4 przedmiotów ścisłych lub humanistycznych na poziomie rozszerzonym zgodnie z zainteresowaniami)

KLASA AKADEMICKA

Głównym celem liceum ogólnokształcącego jest bardzo dobre przygotowanie uczniów do podjęcia studiów wyższych. Plan nauczania został tak skonstruowany, aby umożliwić zdobywanie wiedzy i umiejętności w sposób spójny z zainteresowaniami. Jeśli jesteś zainteresowana (-y) studiami na kierunkach medycznych, chemicznych lub np. modnej biotechnologii, powinnaś (powinieneś) wybrać przedmioty z grupy biologiczno-chemicznej. Jeśli w przyszłości chciałbyś się związać z kierunkami politechnicznymi, warto pomyśleć o specjalizacji matematycznej. W kręgu Twoich zainteresowań jest np. prawo, administracja, języki obce lub historia – zdecyduj się na rozszerzenia humanistyczne.

Atuty:

 • jesteśmy jedyną szkołą w województwie, gdzie możesz wybrać dowolne rozszerzenia, (możliwość wyboru przedmiotów ścisłych lub humanistycznych na poziomie rozszerzonym zgodnie z zainteresowaniami)
 • małe grupy ćwiczeniowe na rozszerzonych przedmiotach (ok. 10 osób),
 • programy stypendialne START, PERSPEKTYWA oraz za najwyższe średnie – program stypendialny
 • zamierzamy wprowadzić szeroką gamę warsztatów- wszystkie potwierdzone certyfikatami: o dla zainteresowanych kierunkami ścisłymi – zajęcia laboratoryjne z chemii i biologii, warsztaty dietetyczne, warsztaty informatyczne, użytkowa grafika komputerowa o dla zainteresowanych przedmiotami humanistycznymi – warsztaty artystyczne -taniec (modern jazz oraz ludowy), fotografia, malarstwo, warsztaty dziennikarskie
 • po skończeniu 18 lat możliwość uzyskania uprawnień opiekuna wycieczek i kolonii
 • cykliczne zajęcia w instytutach naukowych i uniwersytetach
 • przyjazna atmosfera panująca w szkole
 • zindywidualizowany sposób nauczania
 • bogata oferta zajęć pozalekcyjnych
 • zmodernizowane w 2015 i 2016 oraz świetnie wyposażone pracownie komputerowe i językowe
 • bogate zasoby biblioteczne- repetytoria z języków obcych oraz zbiory zadań maturalnych z matematyki dla każdego ucznia.

Dlaczego warto wybrać nasze liceum?

 • Nasi absolwenci studiują na różnych kierunkach takich jak prawo, filologie, ekonomia, historia, kierunki politechniczne np. budownictwo i informatyka oraz wiele innych.
 • Mamy podpisane umowy o współpracy z uczelniami wyższymi: Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu, Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Gnieźnie, dzięki czemu uczniowie mogą korzystać z wiedzy naukowców i doskonale wyposażonych laboratoriów.
 • Oprócz tego uczestniczymy w zajęciach prowadzonych przez naukowców na innych uczelniach wyższych.
 • Dzięki nauce w tej klasie poznasz organizację zarówno Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Policji, Ratownictwa medycznego i ochrony zdrowia.Z nami zrealizujesz swoje plany!
ZSTRZEMESZNO