Wybory Józefa Piłsudskiego

  • Napisane przez Maciej Adamski
  • Update: 05/12/2017

Dokładnie 5 grudnia miała miejsce 150. rocznica urodzin Józefa Piłsudskiego. Tego dnia uczniowie klas licealnych i techników w ZSOiZ w Trzemesznie uczestniczyli w warsztatach pt. „Wybory Piłsudskiego”, które poprowadzone zostały przez przedstawicieli Muzeum Józefa Piłsudskiego z Sulejówka i Fundacji Polska Debatuje. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki współpracy szkoły z Fundacją Aktywne Trzemeszno oraz przy wsparciu Gminy Trzemeszno.

W czasie warsztatów uczniowie musieli zmierzyć się z dylematami przed którymi stawał w swoim życiu  Józef Piłsudski. Dotyczyły one zarówno politycznych jak i prywatnych wyborów marszałka, uczniowie mieli za zadanie wcielić się w rolę J. Piłsudskiego i dokonać wyborów. Warsztaty uczyły także umiejętności debatowania, podejmowania decyzji oraz wzbogacały wiedzę na temat marszałka Piłsudskiego i historii Polski na przełomie XIX i XX w. 90-minutowe zajęcia  wypełnione były pracą w grupach, dyskusjami i  grą dydaktyczną.

Ostatnio zmieniany sobota, 16 grudzień 2017 19:49

Jesteśmy też tu

Top