Nagrody w konkursie

  • Napisane przez Maciej Adamski
  • Update: 06/11/2017

W poniedziałek 6 listopada ogłoszony wyniki konkursu „Zapal znicz pamięci- znajdź grób bohatera”, wśród 10 laureatów znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły- Wanessa Ficer oraz Partryk Szymański. Wanessa otrzymała nagrodę za pracę pt. „Zbigniew Jezierski (1921-1939)” poświęconą uczniowi naszej szkoły, a Patryk za prezentację pt. „Andrzej Marchlewicz (1889-1939) – trzemeszeński bohater”. Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce w Teatrze Muzycznym w Poznaniu podczas koncertu zaduszkowego wieńczącego akcje społeczną „Zapal znicz pamięci”. Nagrody wręczały panie Anna Gruszecka, dyrektor Biblioteki Raczyńskich oraz p. dr Agnieszka Łuczak z IPN.

W trakcie poniedziałkowego koncertu obejrzeliśmy poruszający film dokumentalny pt. „Operacja Tannenberg”, a w drugiej części wysłuchaliśmy koncertu Jacka Kowalskiego, który wystąpił wraz z zespołem. Widzowie usłyszeli szereg pieśni patriotycznych związanych z rocznicą odzyskania niepodległości oraz powstaniem wielkopolskim. Na koniec uczestnicy koncertu zapalali znicze pod tablicą na gmachu teatru, w którym w czasie wojny mieściła się siedziba gestapo.

Ostatnio zmieniany wtorek, 14 listopad 2017 20:17

Jesteśmy też tu

Top